Pixel 6 ailesi Google’a zarar mı veriyor?

Pixel 6 ailesi Google’a zarar mı veriyor?

Pixel 6 ailesi Google’a zarar mı veriyor?

Arama Motoru devi, Google Pixel 6 serisinin karşılaştığı sorunların sayısı nedeniyle sadık kullanıcı tabanından kaybediyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Şirketinin en son analizine göre, Pixel cihazlarının popülaritesinde ciddi bir düşüş var. Rapor, Pixel sahiplerinin yüzde 36’sının başka bir akıllı telefon üreticisi için markayı terk etmeyi düşündüğünü ekliyor.

Genel olarak, Google Pixel 6 ve Pixel 6 Pro piyasada büyük bir kabul gördü. Bununla birlikte, iki amiral gemisi akıllı telefon, piyasaya sürüldüklerinden beri bir takım hatalarla boğuşuyor. Sorunlar ekran, parmak izi tarayıcı ve daha pek çok sorundan oluşuyordu. Şu an itibariyle, bu sorunların çoğu giderildi, ancak hala cihazı donanım düzeyinde etkileyen sorunlar var.

Başından beri yavaş olan parmak izi tarayıcısı harika bir örnek. Güncellemeler bunu düzeltmeye çalıştı ancak tarayıcı hala piyasadaki diğer rakiplerinden daha yavaş. Hataların çoğu küçük rahatsızlıklar olsa da, rapor Pixel 6 serisinin taşıyıcı mağazalarında iyi performans göstermediğini öne sürdü.