Piyasanın en iyi kamerası belli oldu

Piyasanın en iyi kamerası belli oldu

Piyasadaki tüm akıllı telefonların değerlendirildiği bir listede iPhone modelleri geride kaldı. Bu listenin şampiyonu Samsung Galaxy S6 Edge oldu.

Geçtiğimiz haftalarda ülkemizde de lanse edilen Sony Xperia Z3+ modelinin kamerası şaşırttı. DxOMark tarafından yapılan testlerde ve karşılaştırmalarda Sony Xperia Z3+’ın kamerası, piyasadaki en iyi üçüncü akıllı telefon kamerası seçildi.  Sony, Xperia Z3+,  Galaxy S6, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus gibi telefonların önüne geçmeyi başardı.Fotoğraf ve video çekim yetenekleri konusunda ayrı ayrı değerlendirmeler, karşılaştırmalar ve puanlandırmalar yapan DxOMark, Sony Xperia Z3+’ın fotoğraf yeteneklerine 100 üzerinden 84 puan, video yeteneklerine ise 79 puan verdi. İki puanın ortalaması alınarak Xperia Z3+ 82 puana sahip oldu.


Birinci sıradaki Samsung Galaxy S6 Edge 86 puanı var, Samsung Galaxy Note 4 ise 83 puana sahip. 82 puana sahip olan Xperia Z3+ bu şekilde listenin üçüncü sırasına yerleşmiş oldu. Tam sıralamayı ve Xperia Z3+’ın geride bıraktığı modelleri görmek içni yukarıdaki görsele bakabilirsiniz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS