PlayStation 5 fiyatı 1000 dolar mı olacak?

PlayStation 5 fiyatı 1000 dolar mı olacak?

Oyun sektörünü az çok yakından takip edenlerin de bildiği üzere Sony ve Microsoft yeni nesil konsollarını 2020’nin son çeyreğinde satışa sunacak.

Şimdiye kadar konsol sektörünün iki dev ismi de yeni nesil konsollarına ilişkin bazı teknik detayları kamuoyu ile paylaşmıştı. Hatta Microsoft kısa süre önce düzenlenen The Game Awards etkinliğinde yeni nesil konsolunu resmen tanıtmıştı. Etkinlikte Xbox Series X ismiyle tanıtılan konsolun çıkış isminin ise yalnızca Xbox olacağı belirtilmişti.


Sony ise PlayStation 5’in teknik detaylarını paylaşmasına karşın henüz konsolu tanıtmamıştı. Geçtiğimiz gün Japonya’da yayın yapan bir oyun mecrası PlayStation 5 fiyatı ve çıkış tarihine ilişkin bazı detayları okurlarıyla paylaşmıştı.
Bu mecranın iddiasına göre Sony iki farklı PS5 konsolu tanıtacaktı. Bu konsollardan birisi 600 dolardan satışa sunulacak, diğerinin ise etiketi 1000 dolar civarında olacaktı. 1000 dolarlık konsolun PS4 Pro gibi teknik donanım açısından daha güçlü olacağı da iddia ediliyordu. Ayrıca iki konsolun da 4 Aralık itibariyle satışa çıkacağı belirtiliyordu.


Sony bu söylentilerin hızla yayılması üzerine bir açıklama yapma gereği duydu. Japon konsol devinden yapılan açıklamada PS5 fiyatı ve çıkış tarihi ile ilgili ortaya atılan iddiaların doğru olmadığı belirtildi.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS