PlayStation 5 fiyatı ile çıkış tarihini açıkladı

PlayStation 5 fiyatı ile çıkış tarihini açıkladı

PlayStation 5 fiyatı ile çıkış tarihini açıkladı

Sony düzenlediği yeni etkinlikte PS5 hakkında en çok merak edilen 2 detayı aydınlattı. Konsolun fiyatı ve çıkış tarihi.

Bilindiği üzere Microsoft yeni nesil konsolunu Kasım ayının başında satışa sunacağını açıklamıştı. Sony cephesinden de benzer bir tarih geldi. Ayrıca Sony’nin yeni nesil konsolu için biçtiği fiyat tarifesi de Xbox Series X ile aynı çizgide diyebiliriz.

Sony tarafından düzenlenen özel etkinlik yaklaşık olarak 1 saat sürdü. Bu etkinlikte daha önce PS5 için duyurulmuş olan yapımlardan yeni videolar izledik. Elbette herkesin beklediği asıl haber sona saklanmıştı. Yani konsolun çıkış fiyatı ve tarihi.

Sony PlayStation 5 için daha önce de tahmin edildiği üzere 499 dolarlık bir etiket belirlemiş. İyi haber ise All Digital versiyonun 399 dolar olması. Yani PS4 Pro ile PS5 All Digital arasında öyle uçuk bir fiyat farkı olmaması gerekiyor. En azından duyurulan fiyatlardan anladığımız bu.

Öte yandan PS5 Japonya ve ABD gibi 5 – 6 ülkede 12 Kasım’da satışa çıkacak. Diğer ülkelerde ise konsolun raflardaki yerini alacağı tarih 19 Kasım.

Bu arada konsolun Türkiye fiyatı ile ilgili net bir açıklama gelmiş değil. Muhtemelen Sony Türkiye cephesi de Microsoft Türkiye’den bir hamle bekliyor olabilir.