PlayStation 5 karaborsada satılmaya devam ediyor

PlayStation 5 karaborsada satılmaya devam ediyor

PlayStation 5 karaborsada satılmaya devam ediyor

Eğer düzen böyle devam ederse, yakın zamanda PS5 fiyatına bir zam daha gelebilir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

PS5 fiyatları artabilir! Stok yok! Bilindiği üzere Sony yeni nesil konsolu PlayStation 5‘i 2020 yılının son çeyreğinde satışa sunmuştu. Türkiye’de ilk etapta diskli PS5 satışa sunulurken sonrasında daha ucuz olan dijital versiyon da raflardaki yerini aldı.

Almasına aldı fakat bu konsolları raflarda görmek kimselere nasip olmadı. Çünkü PS5 Türkiye’de satışa sunulduğu günden bu yana stok sıkıntısı çekiyor. Üstelik stok sıkıntısının yaşandığı tek ülke de Türkiye değil. Türkiye haricinde pek çok Avrupa ülkesinde de benzer stok sıkıntıları yaşanıyor. İşin kötü yanı ise bu stok sıkıntısının kısa sürede bitmeyecek olması.

Bilindiği üzere şu sıralar dünyayı saran bir çip krizi mevcut ve bu çip krizinin en iyi ihtimalle bile 2024’te çözüleceği dile getiriliyor. Dolayısıyla bu krizde yoğun bir PS5 üretimi söz konusu olmayabilir.

Fakat şunu da dip not olarak belirtmemiz gerekiyor. Eğer ben PS5 almayı kafaya koydum diyorsanız pekala alabilirsiniz. Yalnız bunun için piyasa fiyatının yüzde 30 üzerinde bir fiyat ödemeniz gerektiğini belirtelim. Malum hali hazırda PS5 kara borsaya düşmüş durumda. Yakın zamanda da stoklar yenilenmeyeceği için normal fiyatlardan PS5 almanız pek de mümkün görünmüyor. Yine de bekleyip göreceğiz.