PlayStation 5 Türkiye fiyatı ne kadar olacak?

PlayStation 5 Türkiye fiyatı ne kadar olacak?

PlayStation 5 Türkiye fiyatı ne kadar olacak?

Sony düzenleyeceği etkinlikte PlayStation 5’e dair yeni detaylar paylaşacak. Peki PlayStation 5 Türkiye fiyatı ne kadar olacak? İşte detaylar.

Geçtiğimiz günlerde Microsoft Xbox Series X ve S’in Türkiye fiyatını açıklamıştı. Fakat bu açıklamadan saatler sonra fiyatlar Microsoft’un resmi sitesinden kaldırıldı. Açıkçası Microsoft’un bu hamlesi oyun severleri şaşırttı. Genel kanı ise Microsoft Türkiye’nin açıklama için Sony’i bekleme isteği olarak değerlendirildi.

Malum bugün Sony yeni bir PS5 etkinliği daha düzenleyecek. Bu etkinlikte büyük bir ihitimalle konsolun çıkış tarihi ve fiyatı açıklanacak. Sony’nin ilk etapta PS5’i hangi ülkelerde satışa sunacağı ciddi bir soru işareti. Daha da önemlisi ilk ülkeler arasında Türkiye’nin yer alıp almayacağı büyük merak konusu.

Geçtiğimiz nesilde PS4 Türkiye’ye biraz gecikmeli olarak gelmişti. Fakat bu sefer Sony elini biraz daha hızlı tutabilir. Peki bu konsolun ülkemizdeki satış fiyatı kaç TL olacak?
Şimdiye kadar PlayStation 5 fiyatının 10.000 TL seviyelerinde olacağına dair bazı söylentiler vardı. Fakat Microsoft’un kapıyı 7500 TL’den açması oyun severleri umutlandırdı. Malum Xbox Series X, PS5’ten daha güçlü bir konsol. Doğal olarak maliyeti de daha fazla.

Dolayısıyla oyun severler PS5’in Xbox Series X’ten daha ucuz olmasını bekliyor. Bu da 7000 TL civarında bir etiket demek. Belki de Sony hoş bir sürprizle cihazın ülkemizdeki fiyatını 6000 TL seviyelerinden açıklar. Bekleyip göreceğiz.