Pokemon Go güncellenmeye devam ediyor

Pokemon Go güncellenmeye devam ediyor

2016’nın en çok gelir elde eden uygulaması olan Pokemon GO’nun gözden düşmesi de yükselişi kadar hızlı oldu. Oyun içinde hızla artan hilecilere bir türlü çözüm bulamayan Niantic, ister istemez hitap ettiği kitleyi yitirmeye başladı.

İlk olarak 2016’da oyun severlerin beğenisine sunulan Pokemon GO, aradan geçen onca zamana karşın hala ülkemizde kullanıma girmedi. Niantic tarafından geliştirilen AR destekli yapım, ilk ayında yoğun ilgiyle karşılanmıştı. Ülkemizde resmi olarak kullanıma sunulmamasına karşın, oyunu bir şekilde edinen kullanıcılar, parklarda, bahçelerde, sokaklarda pokemon avına çıkmışlardı.


Oyuncuların dikkatini tekrardan Pokemon GO’ya çekebilmek adına, oyunda bir dizi değişikliğe giden yapımcı ekip, yine de o ilk zamanlardaki şaşalı günlere geri dönemedi. Örneğin şu aralar ülkemizde de Pokemon Go oynayanların sayısı yok denecek kadar azalmış durumda. Halbuki oyun ilk çıktığında hemen hemen her parkta, her yeşillik alanda, pokemon peşinde koşan birilerini görürdük.


Oyuna olan ilginin azaldığını fark eden Niantic yetkilileri şimdi de EX Raid Battle isminde yeni bir mod duyurdu. Bu mod hali hazırda oyunda mevcut olan Raid Battle’ın biraz daha premium versiyonu diyebiliriz. Yani kafasına esen herkes EX Raid Battle’a katılamayacak. Bu savaşlara katılmak için öncelikli olarak davet edilmeniz gerekiyor. Katıldığını Raid Battle’lar, EX Raid Battle’a davet edilme ihtimalinizi daha da arttırıyor.


Yeni güncellemenin önümüzdeki günlerde Pokemon GO oyuncularının kullanımına sunulması planlanıyor. Bu arada güncellemenin otomatik olarak oyuna ekleneceğini ve Google Play ya da iOS üzerinden manuel bir güncellemenin gerekli olmadığını da belirtelim.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS