Pokemon Go Türkiye’ye resmi olarak giriş yapabilir

Pokemon Go Türkiye’ye resmi olarak giriş yapabilir

Nintendo, geçtiğimiz aylarda CD Media Türkiye sayesinde ülkemiz pazarına uzun bir sürenin ardından giriş yapmışı. İlk etapta Nintendo Switch, oyunları ve aksesuarları ile giriş yapan Nintendo, yeni yatırımlarına devam ediyor gibi görünüyor.

Bildiğiniz gibi 2 yıl önce Niantic firmasının geliştirmiş olduğu Pokemon Go oyunu dünyayı kasıp kavurmuştu. Ancak bu oyun resmi olarak Türkiye App Store ve Play Store’unda yayınlanmamıştı. CD Media Türkiye‘nin Instagram hesabına göre; merakla beklenen oyun yakında ülkemizde resmi olarak indirilebilir olacak.


Bu ay içerisinde Nintendo Switch için Pokémon: Let’s Go, Pikachu! ve Let’s Go, Eevee! oyunları çıkışını gerçekleştirecek. Pokémon Go ile entegreli bir şekilde oynanabilecek olan bu oyunlara, Pokémon Go‘da yer alan Pokemon’larınızı aktarabileceksiniz.


CD Media Türkiye’nin paylaşmış olduğu Instagram gönderisinde; Switch için çıkacak olan Pokemon oyununun Pokémon Go ile birlikte paralel olarak oynanabileceği belirtiliyor. Bu da Pokémon Go‘nun resmi olarak Türkiye pazarına girme ihtimalini güçlendiriyor.


Pokemon Go


Henüz bu durum ile ilgili resmi bir açıklama olmadığını, bunun sadece bir beklenti olduğunu belirtelim. Ayrıca henüz Nintendo Switch‘in resmi mobil uygulamasının Türkiye mağazalarında bulunmadığını belirtelim. Ayrıca 2019’un başlarında Super Smash Bros. Ultimate için bir mobil uygulama gelecek. Umarız bu uygulama Türkiye mağazalarında tüm dünya ile aynı anda yayınlanır.


Öğrendiğimiz bilgilere göre; henüz Pokemon Go’nun Türkiye’de indirime sunulmayacağını belirtelim. Ancak oyunun yayınlanması için Niantic firması ile iletişime geçildiğinin altını çizelim.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS