Pokemon Let’s Go Pikachu incelemesi

Pokemon Let’s Go Pikachu incelemesi

Nintendo Switch için geliştirilen Pokemon Let’s Go Pikachu incelemesi ile karşınızdayız. Pokemon Let’s Go Pikachu, Pokemon hayranlarını, özellikle de serinin ilk oyununu yeni grafikler ile oynamak isteyenlerin kaçırmaması gereken bir yapım olmuş.

1998 yılında Game Freak ve Nintendo karşımıza günümüze kadar sürecek bir seri olan

cihazlarda Pokemon Go oynadıysanız, oradaki Pokemon’ları oyuna aktarabiliyorsunuz.


6. Nesil Pokemon oyunu ile gelen Pokemon sevme olayı bu oyunda da yer alıyor. Bazen Pokemon’larınıza ilgi göstermek için sevmek zorunda kalıyorsunuz. Bu sevme işleminde Pokemon’ların verdiği tepkiler gerçekten çok tatlı.
HM sistemi bu oyunda da yer alıyor. Chop Down, Light Up, Sea Skim, Strong Push ve Sky Dash gibi popüler HM’ler sayesinde gizli bölgelere geçiş yapabiliyorsunuz.


Oyunda her zaman olduğu gibi (Sun serisi hariç) 8 farklı rozet yer alıyor. Liderler ile savaşıp rozetleri topladıktan sonra oyun yine bitmiyor. Oyunu bitirdikten sonra elinizdeki Pokemon’ları geliştirmeniz için yaklaşık 150 civarı Master Trainer sizi bekliyor.


Oyunu genel olarak değerlendirecek olursak, çocukluk anılarınızı yad etmek istiyorsanız bu oyun tam size göre. Pokemon oyunları ile hiç ilginiz yoksa, 8. Nesil öncesi bu oyun sizin için muhteşem bir alıştırma olacaktır.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS