Prince of Persia SoT Remake yine ertelendi

Prince of Persia SoT Remake yine ertelendi

Prince of Persia SoT Remake yine ertelendi

Ubisoft’un normal şartlarda bu yıl piyasaya süreceği Prince of Persia SoT Remake bir erteleme daha aldı. İşte konuya ilişkin detaylar...

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Son 10 yıla damgasını vuran Assassin’s Creed serisinin temelinde Prince of Persia’nın olduğunu biliyor muydunuz? Aslında Assassin’s Creed ilk olarak Prince of Persia’nın yan oyunu olarak tasarlanmış. Fakat sonrasında bağımsız bir oyun olarak satışa sunulmuş. Oyun tutunca da boynuz kulağı geçer misali Ubisoft Prince of Persia serisini rafa kaldırıp Assassin’s Creed ile yola devam kararı almış.

Aslında Prince of Persia çok köklü bir yapım. İlk olarak 1989 yılında bir platform oyunu olarak karşımıza çıkan Prince of Persia sonrasında Ubisoft imzasıyla 2003 yılında PC ve konsollarımıza konuk olmuştu.

O döneme damga vuran yapımlardan biri olan Pop The Sands of Time hayli beğenilmiş ve akabinde iki devam oyunu daha gelmişti.

Ubisoft bir süre önce bu oyunu remake olarak tekrardan oyun severlerin beğenisine sunacağını açıkladı. Doğal olarak bu açıklama bizleri heyecanlandırdı. Fakat ne olduysa yayınlanan oynanış videosundan sonra oldu. Remake olarak geliştirilen yapımın rezalet ötesinde grafiklere sahip olması yoğun eleştiriler aldı. Ubisoft da el mahkum remake oyunu tekrardan geliştirme kararı almak zorunda kaldı.

Geçtiğimiz günlerde 2022 yılına ertelendiği açıklanan oyunun, önümüzdeki yılda da çıkmayacağı iddai edildi. Görünen o ki Prince of Persia SOT Remake için hayli uzun süre beklememiz gerekebilir.