Son Dakika

PS4 ve Xbox'a rakip geliyor

A A

12.05.2016 - 13:00 Son Güncelleme:

Sony ve Microsoft’un piyasada hüküm sürdüğü Nintendo’nun ise pazar payı kapmaya çalıştığı yarışa Çin’den bir rakip geliyor. Çinli Fuze Entertainment, özellikle tasarımı ile çok tartışma yaratacak Fuze F1 adındaki konsolunu resmileştirdi.

PS4 ve Xbox'a rakip geliyor

Fuze Entertainment uzun süredir oyun dünyasının içinde yer alıyor. Hali hazırda Huawei, Nvidia gibi devlerden önemli yatırımları mevcut. Fuze F1 , dış tasarımı ile PS4 konsoluna, kontrolcüsü ile de Xbox One konsoluna benziyor. Ayrıca konsolun kullanıcı arayüzü de benzer unsurlara sahip.

Fuze F1 konsolunda 2.2GHz saat hızında çalışan 4 çekirdekli bir işlemci, 852MHz saat hızında çalışan bir grafik birimi, 4GB bellek ve 32GB ROM bellek mevcut. Ayrıca ilk incelemelerde, cihazda 500GB kapasiteli bir Seagate HDD sürücüsüne yer verilmiş. Bağlantı olarak HDMI, USB 2.0 ve Ethernet girişleri mevcut. PS4 ve Xbox One konsolların AMD’nin özelleştirilmiş ve güçlü grafik birimlerine yer alıyordu. Muhtemelen Fuze F1 de böyle bir yonga barındırıyor zira firmanın Nvidia’dan tedarik yapacağı söyleniyor.

Oyunlar işin en önemli kısmını oluşturuyor. Bunlar arasında; Dynasty Warriors 8: Xtreme Legends, Assassin‘s Creed Chronicles, Mighty No.9 ve GRID bulunuyor. Konsol ile birlikte ayrıca bir sanal gerçeklik kaskı da piyasada olacak.

Sonuç olarak bekleyip, hep birlikte bu konsol piyasasındaki rekabetten yararlanmaya çalışacağız.