PS5 için özeldi. Şimdi PC’ye geliyor

PS5 için özeldi. Şimdi PC’ye geliyor

PS5 için özeldi. Şimdi PC’ye geliyor

PS5 özel oyunu olarak çıkan iki oyun daha yakında PC kullanıcılarıyla buluşacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bildiğiniz gibi oyun dünyasında son dönemde dengeler hızla değişiyor. PC oyunculuğu belki de hiç olmadığı kadar popüler hale gelmiş durumda. Öte yandan konsol savaşları ise yavaş yavaş geride kalıyor. Çünkü konsol savaşlarında Sony’ye kaybeden Microsoft, Gameplass ile birlikte rekabeti farklı bir cepheye taşıdı. Tüm bu yaşananların ardından, bir dönem konsolların olmazsa olmazı olan özel oyunlar, bugün artık eskisi kadar önem taşımıyor. Bu yüzden de PlayStation’a özel olarak lanse edilen oyunların, son dönemde yavaş yavaş PC’ye, hatta Xbox’a geldiğine şahit oluyoruz.

Hatırlarsanız daha birkaç hafta önce, ilk çıktığında PlayStation 5’e özel olacağı söylenen Deathloop’un Xbox Series X’e gelmişti. Deathloop gibi PlayStation 5’e özel olarak lanse edilip farklı platformlara da açılan oyunlara çok yakında yenileri de eklenecek gibi duruyor. Çünkü PlayStation 5’in iki önemli oyunu daha PC’ye geliyor.

Bu oyunların ilki, 2020 yılında PlayStation 4 ve 5’e özel olarak çıkan Sackboy: A Big Adventure olacak. PlayStation’da oldukça iyi yorumlar alan Sackboy: A Big Adventure’ın PC’ye geleceği bir süredir konuşuluyordu. Kısa süre önce de bir satış listesinde oyunun PC versiyonu listelenmişti. Sonunda resmi açıklama da geldi. Böylece Sackboy: A Big Adventure’ın PC’ye geleceği kesinleşmiş oldu. Oyunun PC versiyonu 27 Ekim’de çıkacak.

Yakında PC’ye gelecek bir diğer PlayStation oyunu ise Returnal olacak. Sony tarafından PlayStation 5 özel olarak hazırlanan ve PS5’in çıkış oyunlarından biri olan Returnal’ın PC’ye gelecek olması, oyun dünyasında işlerin ne kadar değiştiğinin göstergesi.

Sackboy: A Big Adventure’ın aksine Returnal’ın PC’ye geleceği henüz resmi olarak açıklanmamış olsa da onun için de resmi açıklamanın çok yakında gelmesi bekleniyor. Çünkü Sackboy gibi onun da PC versiyonu sızdırılan bir satış listesinde görüldü.