PTT drone kargo teslim hizmeti için geri sayım başladı

PTT drone kargo teslim hizmeti için geri sayım başladı

PTT drone ile kargo teslim etmeye başlayacağını açıkladı. Peki, drone ile kargolar hangi yıl teslim edilmeye başlanacak? İşte PTT Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Bozgeyik’in konuyla ilgili açıklamaları.

Dünyanın en büyük alışveriş platformu olan Amazon, geçtiğimiz yıl Amerika’da drone ile kargo teslim hizmetine başlamıştı. Amazon’dan sonra şimdi de PTT, Türkiye’de drone ile kargo teslim edeceğini açıkladı. PTT Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Bozgeyik‘in açıklamalarına göre; drone kargoculuğu için geri sayım başlamış durumda.

Kenan Bozgeyik, 2019 yılı içerisinde drone taşımacılığına başlayacaklarını söyledi. Kenan Bozgeyik; konuyla ilgili “2019’dan çok umutluyuz. Büyüme trendimiz son yıllarda her yıl rekor kırarak gerçekleşiyor. İnşallah drone ile kargo taşımacılığını bu yıl başlatmış olacağız” ifadelerini kullandı.

Ayrıca PTT Yönetim Kurulu Başkanı, Kargomatik hizmetinin Ankara’dan sonra İstanbul ve İzmir ilerinde de kullanıma sunulacağını belirtti. Kargomatik sayesinde; kişilerin kendilerine ulaştırılacak kargoları günün istenen saatinde ve istedikleri noktadan, gönderilen özel şifrelerle alabilmelerine imkanı sunuluyor.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS