PUBG için önemli bir güncelleme gelecek

PUBG için önemli bir güncelleme gelecek

PUBG için önemli bir güncelleme gelecek

Bluehole tarafından geliştirilen PlayerUnknown’s Battlegrounds ya da popüler ismi ile PUBG, 23 Mart’ta satışa sunulmuştu. 100 oyuncunun eş zamanlı olarak ıssız bir adaya bırakılması ve bu adada bulunan ekipmanlarla hayatta kalma savaşı vermesine odaklanan yapım kısa sürede önemli bir başarı da yakalamıştı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

PUBG’nin Açlık Oyunları isimli filmdekine benzer bir konsepte sahip olması, oyun severlerinde ilgisini çekti. Özellikle son 2-3 ayda PUBG’nin oyuncu kitlesi önemli oranda genişledi. Hatta şu aralar bu yapımın CS GO ile kıyaslanmaya başladığını söylemek bile mümkün. Zira bu durum Valve’in de dikkatinden kaçmamış ki yapımcı stüdyo CS GO’ya PUBG tarzında bir mod getirme kararı almıştı.

Valve’in bu hamleleri karşısında Bluehole’de boş durmuyor. Zira Bluehole’ın PUBG’ye 3D yeniden oynatma ve KillCam özelliklerini getirmek için harekete geçtiği açıklandı. Bluehole’ün bu iki yenilik için Güney Koreli Minkonet ile anlaştığı ve sistemin test aşamasında olduğu belirtiliyor. Dilerseniz oyunun test sunucularına girerek bu iki yeniliği şimdiden test edebilirsiniz.

Peki bu özellikler bize ne gibi yarar sağlayacak? En azından artık, “nereden, nasıl vuruldum? Acaba hile mi vardı?” tarzındaki sorularınıza daha kolay cevap bulabileceksiniz. Ayrıca 3D yeniden oynatma seçeneği ile diğer oyuncuların ölmesini beklerken, oyun performansınızı gözden geçirebilirsiniz.

Bakalım PUBG ve CS GO arasındaki rekabette kazanan kim olacak?