PUBG yapımcılarından oyuncu telefonu hamlesi

PUBG yapımcılarından oyuncu telefonu hamlesi

Milyonları kasıp kavuran telefon başına kitleyen PUBG Mobile, bu sefer farklı bir haber ile karşımıza çıkıyor.

Bildiğiniz gibi PUBG’nin mobile portunu Çin’in hatta dünyanın en büyük oyun firmalarından biri olan Tencent Games üslenmişti. Tencent Games, şimdi de Razer, Asus ve Xiaomi gibi firmalara rakip olmak için kolları sıvadı.


Söylentilere göre; PUBG Mobile’ın geliştiricisi olan Tencent Games, oyuncu telefonu üzerinde çalışıyor. PUBG Mobile ve firmanın diğer oyunları için optimizasyonlara ve harici kontrolcülere sahip olması beklenen bu telefonun henüz çıkış tarihi bilinmiyor.


Ancak tahminlere göre; Tencent Games’in mobil oyuncular için geliştiriceği telefon 2019 yılı bitmeden sadece Çin’e özel olarak tanıtılacak. Telefon sektörüne yeni girecek olan oyun geliştiricisi, ilerleyen yıllarda belki Avrupa ve Amerika pazarına da açılabilir.


Bu arada bilmeyenler için Tencent’in dünyanın en değerli 5. şirketi olduğunu ve oyun departmanının EA ve Ubisoft gibi devlerden daha fazla gelir elde ettiğini belirtelim. Tencent’in Çinli oyunculara hitap eden oyunları da firmaya PUBG Mobile kadar çok para kazandırıyor.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS