Qualcomm'da sorunlar büyüyor

Qualcomm'da sorunlar büyüyor

Qualcomm ve Apple arasındaki anlaşmazlık her geçen gün daha da büyüyor. Qualcomm CEO’suna göre tüm bu yasal süreçler iş dünyasının normal bir parçası.

Bildiğiniz gibi Qualcomm ve Apple telif hakları yüzünden uzun süredir karşı karşıya. Apple’ın patentlerin kullanımından doğan telif haklarını ödemediğini iddia eden Qualcomm, bu yüzden Amerikalı teknoloji devine dava açtı. Hatta Apple ürünlerinin Amerika’ya sokulmaması için yasal mercilere başvuruda bulundu. Son olarak da benzer bir yaptırımın Çin’de uygulanması için harekete geçti.


Ancak tüm bunlar Qualcomm ve Apple arasındaki ilişkilerin tamamen kopmasına neden oldu. Çünkü Qualcomm yöneticisine göre tüm bunlar iş dünyasının bir parçası. Wall Street Journal’ın D.Live konferansında konuşan Qualcomm CEO’su Steve Mollenkopf, ücretler üzerinde anlaşmak için bu süreçlerin yaşandığını ve tüm bu davalara rağmen işin sonunda uzlaşabileceklerini söyledi. Mollenkopf’a göre önümüzdeki dönemde iki şirketin yeniden bir arada çalışması için herhangi bir engel bulunmuyor.


Qualcomm CEO’su bu yasal sürecin ne zaman biteceğinden emin değil ama bir gün tüm bu süreceğin sona ereceğinden ve iki şirketin anlaşmayaca varacağından emin konuşuyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS