Rage 2 ile emsalsiz bir deneyim

Rage 2 ile emsalsiz bir deneyim

İlk oyunu 2011 yılında raflardaki yerini alan Rage’in devam oyunu geliyor. id Software geçtiğimiz gün Rage 2’yi resmen duyurdu. İşte Rage 2 hakkındaki ilk detaylar.

id Software 2011 yılında açık dünya temalı FPS oyunu Rage’i satış sunmuştu. Rage, geniş bir açık dünya haritasına sahip olmasının yanı sıra 21 GB’lık disk boyutuyla da dikkatleri üzerine çekmişti. Belki günümüzde bu boyutlar oyunlar için normal kabul edilebilir. Keza artık günümüzde pek çok AAA kalitesinde yapım neredeyse 50GB’lık dosya boyutuyla geliyor.

Fakat 2011 şartlarına döndüğümüzde 21GB’lık dosya boyutu hayli etkileyici bir büyüklüğe sahipti diyebiliriz. Peki Rage’in dosya boyutunu bu kadar üst düzeye taşıyan şey neydi? Kabul edelim, Rage hikaye açısından çok sağlam bir oyun değildi. Fakat texture detayları söz konusu olduğunda gerçekten efsane yapımlar arasında yer alabilir. Oyunda kendini tekrar eden çevre detayları yoktu. Neredeyse yapımcı ekip her bir nesnenin çizimi için ayrı ayrı detaylandırmalar yapmıştı. Doğal olarak bu detaylar da oyunun dosya boyutunu etkilemişti.

Rage 2 de bu açıdan selefini andıracak gibi görünüyor. Keza oyunun duyurusuyla birlikte yapılan açıklamada, gördüğümüz herşeyi vurup, patlatabileceğimiz bir açık dünyadan bahsediliyor. Muhtemelen Rage 2 de ilk oyun gibi sağlam bir senaryoya sahip olmayabilir. Fakat sağlam bir açık dünya tecrübesi sunacağına şüphe yok diyebiliriz. Rage’in devam oyununun PC, PS4 ve Xbox One için yayınlanacağını da belirtelim.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS