Rage 2'yi sevdiyseniz bu oyunu mutlaka oynayın: Borderlands 3

2K Games tarafından geliştirilen serinin üçüncü oyunu ile sessizliğini bozan Borderlands, bu sefer daha eğlenceli ve daha vahşet dolu. Serinin ilk iki oyunundaki grafiksel yaklaşımını bu oyunda da devam ettiren Borderlands, açık dünya olayını da geliştiriyor.Oyunda ana görevlere gitmeniz için kat etmeniz gereken yollar bazen can sıksa da yolda başınıza gelenler oyunu eğlenceli kılmayı başarıyor. Oyundaki diyaloglara girecek olursak, ilk etapta çok fazla geyik muhabbetti biraz bayıyor gibi oluyor. Ancak 2. Saatten sonra muhabbet sizi içine çekmeyi başarıyor.

Oyunun tutorial bölümü biraz uzun sürüyor. Ancak bu bölümü dikkatlice oynamanızda fayda var. Gerçekten öğretici bir bölüm olduğunu söyleyebilirim. Gelelim oyundaki silahlara. Oyunda kişiselleştirebileceğiniz ve satın alabilceğiniz onlarca silah mevcut. Ancak oyundaki silahları geliştirmeniz için lot kovalamınız gerekiyor. Buna bir nevi crafting gibi bir sistem diyebilirim.
Oyuna başladığınızda seçmeniz gereken 4 tane karakter bulunuyor. Bu karakterlerin de 3 tane farklı yetenek ağacı var. Her karakterin kendine özgü özel hareketleri de bulunuyor. Zaten serinin diğer oyunlarını oynayanlar buna alışkındır. Oldukça akıcı bir ana hikaye ve çeşitli yan görevler ile süslenen oyunda maalesef ki performans sorunları yer alıyor.
Özellikle oyunu Xbox One X’de çözünürlük modunda oynarsanız 30 FPS biraz can sıkabiliyor. Ancak oyunun geliştiricisi bu performans sorunlarını önümüzdeki günlerde çözeceğini belirtiyor. Oyundaki sayko düşmanları ve bossları öldürmek oldukça keyifli diyebilirim.
Düşmanları öldürme tarzı Doom’a çok benziyor. Yani şahsen ben öyle hissettim. Düşmanı vurduğun düşmanın parçalanmasından hissediliyor. Ana hikayesinin oldukça başarılı olduğunu da belirterek incelememizi sonlandırabiliriz.

Son olarak oyunu genel olarak değerlendirecek olursam; serinin diğer oyunlarını oynamayanlar internetten hafif özet okuyarak 3. Oyuna dalabilir. Rage 2 ve Doom gibi yapımları seviyorsanız Borderlands 3’ü mutlaka oynamanızı tavsiye ediyorum.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS