Realme 9i 5G’nin hem teknik özellikleri hem de fiyatı netleşti

Realme 9i 5G’nin hem teknik özellikleri hem de fiyatı netleşti

Realme 9i 5G’nin hem teknik özellikleri hem de fiyatı netleşti

Realme, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamayla yeni akıllı telefon modeli Realme 9i 5G’yi 18 Ağustos’ta resmen tanıtacağını duyurmuştu. Bununla birlikte duyum hesapları boş durmadı ve tanıtım öncesinde Realme 9i 5G’nin birçok özelliğini sızdırdı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Telefonun özelliklerine baktığımız zaman, cihazın 6,6 inç büyüklüğe ve Full HD+ çözünürlüğe sahip 90Hz LCD ekran ile geleceğini görüyoruz. Gücünü Dimensity 810 yonga setinden alacak olan Realme 9i 5G’de ayrıca 4GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanı ile 6GB RAM ve 128GB dahili depolama alanı seçenekleri bulunacak. Gelen bilgiler telefonun ekstra depolama alanı için mikro SD kart yuvasına ve 5GB’a kadar arttırılabilir sanal RAM özelliğine sahip olacağını gösteriyor.

Telefonun kamera yapısına baktığımız zaman, arka yüzeyinde 50MP + 2MP + 2MP’lik üçlü bir yapıya, ön yüzeyde ise 8MP’lik tek bir sensöre sahip olması bekleniyor. Tabi ön yüzeydeki selfie kamerasının damla çentik tasarımıyla geleceğini de söyleyelim.

Kutudan Android 12 işletim sistemiyle çıkacak olan Realme 9i 5G, elektriksel gücünü 18W hızlı şarj destekli 5.000mA’lık bataryasından alacak. Telefonun ayrıca USB Type-C portu, 3,5mm jak yuvası ve çift SIM desteği ile geleceğini de hatırlatalım.

Peki Realme 9i 5G modelinin fiyatı ne kadar olacak? Gelen bilgiler 18 Ağustos’ta resmen tanıtılacak olan yeni cihazın fiyatının 190 dolardan başlayabileceğini gösteriyor.