Son Dakika

Realme tam gaz devam

A A

30.04.2021 - 10:18 | Haber Kaynağı: Donanım Günlüğü

Şirket bugün Hindistan’ı vuracak bir sonraki model hakkında duyuru yaptı. 4 Mayıs’ta alt kıtada piyasaya sürülecek olan Realme X7 Max 5G, Realme GT Neo cihazının yeniden markalaşmış hali olacak. Şirket aynı zamanda 4 Mayıs’ta üçüncü yıl dönümünü kutlayacak.

Realme tam gaz devam

Yakın tarihli bir rapor, Realme’nin Hindistan’da Realme X7 Max adında yeni bir telefon piyasaya sürmeyi planlayabileceğini iddia etti. Rapor, cihazın renk çeşitlerini ve konfigürasyonlarını ortaya çıkardı. Ancak, geçtiğimiz günlerde Çin’de duyurulan Realme X7 Pro Ultra (Extreme Edition) temelli olabileceği yanlış bir şekilde tahmin edildi.

Bazı raporlar, şirketin Mayıs ayında Hindistan’da Realme GT Neo’yu piyasaya sürmeyi planladığını iddia etti. Bir ihbarcı tarafından paylaşılan yeni bilgiler, Realme GT Neo’nun Hindistan’da Realme X7 Max olarak yeniden markalanacağını ortaya koyuyor.

Realme için telefon lansmanları ve yeniden markalamalarla ağzına kadar dolu, ve kesinlikle heyecan verici bir üç yıl oldu. Realme CEO’su Madhav Sheth, Youtube’daki “Madhav’a Sor” video serisinin en sonuncusu aracılığıyla etkinliği duyurdu ve Hindistan’ın Dimensity 1200 yonga setine sahip ilk akıllı telefonunu beklememizi istediğini söyledi. Realme’nin Çin’de bu SoC’yi kullanan ilk cihazı, bu ayın başlarında resmiyet kazanan Realme GT Neo omuştu.

Söylentilere göre aynı telefon Hindistan’da Realme X7 Max 5G ile piyasaya sürülecekti. Bu nedenle, beklenen özellikler aynı olmalı. Realme X7 Max 5G, 6.43 inç 1080×2400 120 Hz AMOLED ekran, 6/8/12 GB RAM, 128/256 GB depolama, üçlü bir arka kamera sistemi (64 MP ana, 8 MP ultra geniş, 2 MP makro), 16 MP selfie kamerası ve 50W hızlı şarjlı 4.500 mAh pile sahip olacak.