realme X9 Pro yeniden mi adlandırıldı?

realme X9 Pro yeniden mi adlandırıldı?

realme X9 Pro yeniden mi adlandırıldı?

OnePlus Nord 2, geçen yıl piyasaya sürülen ilk Nord telefonunun halefi olarak geliyor. Cihazın MediaTek’in Dimensity 1200 yonga seti tarafından destekleneceği ortaya çıktı. Şimdi, Çinli bir sızıntı, Nord 2’nin aslında yeniden yapılandırılmış bir realme X9 Pro olduğunu söylüyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Realme X9 Pro’nun teknik özellik sayfasının Snapdragon 870 işlemciye sahip olduğunu zaten ortaya çıkardığını düşündüğünüzde kafanız karışmış olabilir. Weibo’da Arsenal’den gelen sızıntıya göre, aslında realme X9 Pro’nun geliştirilmekte olan iki versiyonu var – bir model Snapdragon 870 yonga seti ve 90Hz kavisli ekrana sahipken, diğerinde Dimensity 1200 işlemci ve 90Hz düz ekran var. Ancak realme, OnePlus Nord 2 olarak yeniden adlandırılacağı ve satılacağı için ikincisini Çin’de piyasaya sürmeyecek. Kaynak ayrıca, telefonun bu hafta başlarında duyduklarımıza paralel olarak önümüzdeki ay piyasaya çıkacağını da açıkladı.

Aslında, iki cihaz arasında yalnızca işlemcileri ve ekran türünden daha fazla fark var. TENAA’ya göre realme X9 Pro, 16MP ultra geniş açılı kameraya sahip ancak bu haftanın başlarındaki bir sızıntı, OnePlus Nord 2’nin 8MP ultra geniş açılı kameraya sahip olduğunu ortaya çıkardı. Bununla birlikte, sensörlerin geri kalanı her iki cihazda da aynı. Her iki telefon da 4500 mAh bataryaya ve 65W hızlı şarj desteğine sahip olacak.

Realme cihazının arka tasarımı da bizim OnePlus Nord 2 tanımından farklı. Realme, üst kameranın yanına yerleştirilmiş hap şeklinde bir LED flaş tercih ederken, OnePlus Nord 2’nin LED’ine sahip olacağı bildirildi. Nord 2‘nin realme telefonlarda bulunmayan bir özellik olan bir uyarı kaydırıcısına sahip olacağından da emin olabiliriz. Her iki markanın da BBK Electronics’e ait olması nedeniyle bazı özelliklerin benzer olması şaşırtıcı değil. Bu, yalnızca bu markalar arasında değil, aynı ana şirkete ait olanlar arasında görmeye devam edeceğimiz bir trend.