Red Dead Redemption V ile ilgili şok edici gelişme

Red Dead Redemption V ile ilgili şok edici gelişme

Rockstar ve Take Two tarafından yapılan açıklamada, bir süredir üzerinde çalışılan Red Dead Redemption V hakkında önemli bir gelişme yaşandı.

Galaxy S8'in maliyeti ne kadar?


GTA V ve Red Dead Redemption isimli yapımları herhalde duymayan ya da bilmeyen yoktur. Açık dünya tarzını oyunculara iliklerine kadar hissettiren bu iki yapım da Rockstar ve TakeTwo imzası taşıyordu.


Bir süre önce .White isimli bir grubun’un Red Dead Redemption V isimli bir harita modu üzerinde çalıştığı ortaya çıkmıştı. Bu mod GTA V için hazırlanıyordu ve oyunculara GTA’yı RDR haritasında oynama fırsatı sunacaktı. Basit olarak iki dev yapımı bir araya getirecek olan bu çalışma oyun severleri hayli heyecanlandırmıştı. Hatta geçtiğimiz günlerde bu harita ile ilgili bir video yayınlanmış ve çalışmaların sonuna gelindiği oyun severlere aktarılmıştı.


Fakat geçtiğimiz saatlerde Red Dead Redemption V hakkında şoke edici bir açıklama geldi. Rockstar ve Taketwo tarafından yapılan açıklamada, bir süredir üzerinde çalışılan Red Dead Redemption V harita modunun iptal edildiği ve projenin rafa kaldırıldığı açıklandı. Durumun nedeni tam olarak açıklanmasa da, Taketwo’nun 2017’de satışa sunmayı planladığı Red Dead Redemption 2’nin sağlıklı bir şekilde oyuncuya ulaşabilmesi için böyle bir karar aldığı iddia edildi.


Bu harita modu şimdilik iptal edilmiş olsa da ilerleyen günlerde tekrardan gündeme gelebilir. Bu durum muhtemelen 2018’den önce gerçekleşmez ama olsun, yine de GTA V’i vahşi batıda oynamak için biraz daha beklemeye değer.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS