Redmi K50 Ultra SD 8+ Gen 1 yonga setiyle ortaya çıktı

Redmi K50 Ultra SD 8+ Gen 1 yonga setiyle ortaya çıktı

Redmi K50 Ultra SD 8+ Gen 1 yonga setiyle ortaya çıktı

Samsung, Xiaomi ve Motorola gibi şirketler merakla beklenen yeni akıllı telefonlarını tanıttı. Tüm bu kalabalık içinde biraz kaybolsa da bu hafta tanıtılan telefonlar arasında Redmi’nin yeni modelleri de vardı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Çin’in önde gelen akıllı telefon üreticilerinden Xiaomi’nin alt markası olan Redmi, Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setinden güç alan ilk akıllı telefonu Redmi K50 Ultra’yı resmen tanıttı. Telefon, yonga setinin yanı sıra etkileyici ekranıyla da dikkat çekiyor.

Redmi K50 Ultra, K50 Pro ile K50 Gaming’in birleşimi gibi görünüyor ama bazı yönlerden her iki telefondan da iyi aslında. İlk olarak, yukarıda da belirttiğimiz gibi K50 Ultra, Redmi’nin Snapdragon 8+ Gen 1 kullanan ilk telefonu. Bu yonga setine eşlik eden soğutma sistemi, 2 saat aralıksız oyun oynamadan sonra bile yonga setinin ısınmamasını sağlıyor. Üstelik bu sırada 120fps görüntü performansını koruyor. Bu da K50 Ultra’yı oyun severler için ideal bir telefon yapıyor.

Telefon 8 veya 12 GB olmak üzere iki farklı LPDDR5 RAM seçeneğiyle geliyor. Telefonun dahili depolama alanı seçenekleri ise 128, 256 ve 512 GB.
Telefonun en dikkat çekici parçalarından olan ekranı 6.67 inç. Telefonun ekranını özel kılan 12-bit paneli, 68.7 milyar renk renderlayabiliyor. HDR10+ ve Dolby Vision özelliklerine sahip telefonun kusursuz bir renk kalibrasyonuna sahip olduğu söyleniyor. Ekranın yenilenme hızı ise 120 Hz. Ekranın altındaki parmak izi sensörü, aynı zamanda bir nabız ölçme sensörü olarak da işlev görüyor. 5000 mAh’lık bir bataryaya sahip olan Redmi K50 Ultra, 120W hızlı şarj özelliğine sahip.

Telefonun üçlü arka kamerasındaki 108 megapiksellik ana lense 8 megapiksellik geniş açılı lens ve 2 megapiksellik makro lens eşlik ediyor. Telefonun selfie kamerası ise 20 megapiksel. Daha çok bir oyun telefonu olarak tasarlanan K50 Ultra, kamera konusunda bugünlerde çıkan en iddialı telefonlardan biri değil kesinlikle.