Resim yapan drone

Resim yapan drone

Massachusetts Institute of Technology , resim çizebilen bir drone üzerinde çalışıyor. Yeni drone, kullanıcının hareketlerini taklit ederek resmi ortaya çıkarabiliyor.

MIT tarafından geliştirilen robotun amacı, insanların erişmekte zorluk çektiği bölgelerde de çizim yapılabilmesini sağlamak. Flying Pantograph isimli drone, kullanıcının eline giydiği bir kontrol cihazının veya özel bir kalemin hareketlerini takip ederek aynı hareketleri takip ediyor. Böylece kullanıcının kağıda çizdiği resmi, dik bir duvar veya farklı yüzeyler üzerinde taklit edebiliyor.


Drone’un amacı, insanların erişiminin zor olduğu bina duvarları gibi alanlara, daha kolayca resim veya boyama yapılabilmesi. Böylece özellikle reklamcılık alanında büyük duvarlara boyama yapılması gerektiğinde dev iskelelerin kurulması ve hem maliyetli hem de tehlikeli boya/çizim işlemlerinin artık drone’lar tarafından çok düşük maliyetle ve risksiz olarak gerçekleştirilebilmesi mümkün olacak.


iPhone 7 özellikleri nasıl olacak?


Flying Pantograph drone’u şimdilik MIT’in test ve deneme sürecinde bulunan bir çalışma. Ancak enstitü drone üzerindeki çalışmalarını geliştirdiğinde teknolojinin ticari ürün olarak piyasaya çıkması mümkün olacak.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS