Rewound isimli uygulama Apple tarafından kaldırıldı

Rewound isimli uygulama Apple tarafından kaldırıldı

Cupertinolu teknoloji devi, mobil uygulama mağazası App Store’a uygulamaları sunarken çok titiz davranması ile biliniyor. Uygulama geliştiricilerine sürekli bu konuda maalesef ki zorluk çıkaran firma, geçtiğimiz günlerde Rewound isimli uygulamaya izin vermişti.

Rewound uygulaması sayesinde iPod Classic’in kullanıcı arayüzü click wheel dahil olmak üzere iPhone’da kullanılabiliyordu.


Apple’ın politikasını atlatmak için çok kurnazca bir yol tercih eden Rewound‘un geliştiricisi, bugün firmanın denetiminden kaçamadı. Cupertinolu firmanın ticari ve fikri mülkiyet haklarını ihlal eden bu uygulamayı indirdiğinizde sizi bir arayüz karşılamıyor.


Uygulama iPod Classic’in arayüzünü indirmeniz için sizi Twitter’a yönlendiriyor. Buradan siyah, beyaz veya kırmızı iPod Classic arayüzünü indirip uygulamaya ekliyorsunuz. Bu işlemden sonra Apple Music’i sanki iPod Classic’ten kullanıyormuş gibi yönetebiliyorsunuz.


Yukarıdaki görselden de görebileceğiniz gibi Rewound uygulaması direkt olarak Apple’ın ticari ve fikri mülkiyet haklarını ihlal ediyor. Ancak bu uygulamanın geleceği haftalar öncesinden konuşulmuş ve dış basına konu olmuştu. Teknoloji devinin bu gelişmeleri gözden kaçırıp uygulamayı onaylaması oldukça talihsiz olmuş diyebiliriz.


Rewound artık App Store’da yer almayacak. Uygulamayı indirenler hala uygulamayı kullanmaya devam edebilecek. Eğer uygulamayı indiren şanslı kişilerdenseniz, uygulamayı sildiğiniz takdirde telefonunuza yükleyemeyeceğinizi belirtelim.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS