Son Dakika

Ripple yatırımcısını üzmedi

A A

24.02.2021 - 09:40 | Haber Kaynağı: Donanım Günlüğü

Kripto para piyasası için 22 Şubat önemli bir gündü. Çünkü Ripple yani XRP’nin kurucuları hakim karşısına çıktı. Peki sonuç ne oldu? İşte konunun detayları.

Ripple yatırımcısını üzmedi

Kripto para piyasasıyla ilgilenenler günlerdir Ripple’la SEC arasındaki davaya kenetlenmişlerdi. Davanın ilk celsesi bugün yani 22 Şubat itibariyle gerçekleşti. Elbette bu dava hemen ilk duruşmada sonuçlanacak bir dava değildi. Buna rağmen dava gününde XRP’nin önemli ölçüde değer kaybetmesi bekleniyordu. Fakat böyle olmadı.

Hemen hemen tüm kripto para birimlerinin değer kaybettiği günde Ripple büyük bir sürprize imza attı. Dava günü yüzde 15 değer kazanan XRP bir ara 0.7 dolar seviyelerini gördü.

0.7 dolar seviyesinde önemli oranda satış gerçekleşince XRP 0.55 dolar seviyelerine kadar geriledi. Fakat destek noktası olan 0.47 doların altına düşmedi.

Genele baktığımızda XRP’nin dava nedeniyle 0.3 dolarlara kadar düşebileceği varsayılıyordu. Fakat beklenen olmadı. XRP dava günü değerlenerek önemli bir başarı elde etti.

Özellikle de pek çok kripto para biriminin düzeltme yaşadığı bir günde XRP’nin değer kazanması yatırımcısını da memnun etti.

Elbette Ripple’ın önünde önemli bir süreç var. Muhtemelen bu dava ne az 6 ay daha devam edecektir. Hali hazırdaki görüntü iki tarafın da anlaşma konusunda istekli olmadığını gösteriyor. Yani çekişmeli bir davadan söz etmek pek de yanlış olmayacaktır. Bakalım önümüzdeki günlerde XRP yatırımcılarını nasıl bir süreç bekliyor.