Rocket League ve NBA 2K17, XBL’da bu hafta sonu ücretsiz

Rocket League ve NBA 2K17, XBL’da bu hafta sonu ücretsiz

Rocket League ve NBA 2K17, XBL’da bu hafta sonu ücretsiz

Rocket League ve NBA 2K17 oyunlarını seviyorsanız ve bir Xbox sahibiyseniz bu haber size göre.

Microsoft’un Xbox oyun konsollarında kullandığı online sistemi Xbox Live, bu hafta sonu boyunca ücretsiz olacak. Eğer bu size yetmezse keyifli online yapısı ile bilinen Rocket League ve NBA 2k17 bu hafta sonu boyunca ücretsiz olarak oynanabilecek.

Microsoft’un ücretsiz multiplayer hafta sonu etkinliği bugün başladı ve pazar gecesine kadar devam edecek. Ayrıca Amerika mağazasında Rocket League için yüzde 25, NBA 2K17 için ise yüzde 20’lik indirim uygulanacak.

Xbox, ara sıra yaptığı ücretsiz multiplayer hafta sonu etkinlikleri ile üyelikleri olmayan oyunculara Xbox Live Gold üyeliğini tanıtmış oluyor. Bilindiği gibi Xbox Live sistemi kullanan Xbox 360 ve Xbox One’da oyunları online oynamak için orijinal oyuna da sahip olsanız Xbox Live Gold üyeliği almanız gerekiyor.

Türk oyuncular için de iyi fırsat

Türkiye’deki Xbox Live Gold üyeliği olmayan oyuncularımıza bu fırsatı kaçırmamalarını öneririz. Zira Rocket Leauge bir hayli beğenilen bir oyun. NBA 2K17 de Türkiye’den ve Euroleauge’den içerdiği takımlarla oynanış keyfini son senelerde yukarılara çekti.

Türkiye’deki konsol oyuncularının benzer hamleleri Sony’den de beklediğini hatırlatarak haberimizi sonlandıralım.