Rockstar Games yeni oyun duyurmaya mı hazırlanıyor?

Rockstar Games yeni oyun duyurmaya mı hazırlanıyor?

Rockstar Games yeni oyun duyurmaya mı hazırlanıyor?

Grand Theft Auto, Red Dead Redemption, Max Payne gibi ses getirmiş oyunların yapımcısı Rockstar Games, “Easter Egg” tarzında bir hamle yaptı. Rockstar Games’ in sitesi şu an kan kırmızısı şeklinde olan logolarından oluşuyor.Peki bu hangi oyunun işaretçisi? Detayları haberimizde.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Rockstar Games, diğer bir adı Rockstar NYC olan ABD asıllı bir oyun geliştiricisidir. Kuruluşu 1998 li yıllara dayanan firma birçok kaliteli içeriğe ev sahipliği yapmıştır. Gerek senaryosu kusursuz olan gerekse oynanış dinamiğiyle kendine hayran bırakan oyunlarıyla oyun sektörünün en önde gelen isimlerinden.

Firmanın 2013 yılından itibaren piyasadaki en önemli yeri şüphesiz Grand Theft Auto v ile olmuştu. Geçtiğimiz haftalarda oyunla ilgili yeni bir güncelleme paylaşan firma, yaptığı gizemli hamle ile gündeme oturmuş durumda. Firma logosunu kan kırmızısı bir arka plana yerleştirip çeşitli resmi hesaplarında bunu gösterdi. Facebook’ta kapak fotoğrafını değiştirmişken,
web sitesinde ise siteyi açtığımızda birkaç saniyeliğine bizi bu görsel karşılıyor. Basit bir tasarım olamayacak kadar ani gelen bu adım, gözleri yeni bir oyun duyurusuna çevirdi. Ve tabi ki herkesin aklında Red Dead Redemption 2 soruları oluşmaya başladı bile.

İki yıl önce patlayan Antares bu kez başarıyla fırlatıldı

Uzun zamandır gelmesi muhtemel olarak beklenen Red Dead Redemption 2, Red Dead serisinin 2010 yılında çıkmış bir oyunuydu. Çıkışından itibaren birçok ödüle aday gösterilen oyun, üçüncü şahıs nişancı persfektifine sahip, açık uçlu aksiyon-macera türündeki Western tarzı oyun olarak karşımıza çıkmıştı. Yılın oyunu ödülünü de alan Red Dead Redemption sadece Xbox 360 ve Playstation 3 platformlarına çıkmıştı.

PC kullanıcılarından mahrum tutulan bu oyunun eğer doğrulanırsa PC platformuna da gelebilmesi muhtemel gözüküyor.

Tabi ki halen kesinleşmemiş bu duyurunun oyunun temasına ve atmosferine daha uygun olduğundan Red Dead Redemption gibi görünüyor. Uzun bu oyun üzerine tartışılıp böyle gizemli hamlelerin yapılması da buna bir etken.Gelişmeleri sitemizden paylaşmaya devam edeceğiz.