RPG türündeki Indivisible’ı masaya yatırdık

RPG türündeki Indivisible’ı masaya yatırdık

RPG türündeki Indivisible’ı masaya yatırdık

Skullgirls’in geliştirici Lab Zero Games, RPG türündeki yeni oyunu Indivisible ile karşımıza çıktı. PC, PlayStation 4, Nintendo Switch ve Xbox One platformlarına gelen oyun, uzun zamandır hem aksiyon hem de RPG türündeki oyunları sevenlerin oldukça hoşuna gidecek gibi görünüyor. Peki, oyun bizlere neler sunuyor?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Oyunda Ashat ismindeki bir köyde yaşayan ana karakterimiz Ajna’nın başından geçenler anlatılıyor. Oyunun rehber bölümünü tamamlar tamamlamaz köyümüze geri dönüyoruz. Bir de ne görelim. Köyümüzden eser kalmamış cayır cayı yanıyor.

Köyümüzün başına gelenlerden ilk etapta köyde sağ kalmayı başaran Dhar’ı sorumlu tutuyoruz. Dhar ile girdiğimiz savaştan doğal olarak galip çıkamıyoruz ancak Dhar da bizi yenemiyor.

Savaş esnasında bir kırılma anı yaşanıyor ve Dhar, ana karakterimiz olan Ajna’nın zihnine hapsoluyor. Limbo olarak tabir edebileceğimiz boyuta geçip Dhar’ı görebiliyor hatta orada bir süre de takılıyoruz.

Oyunda yaklaşık olarak yirmi iki adet oynanabilir karakter yer alıyor. Platform tarzında oynanışa sahip olan Indivisible, özellikle çizimleri ile sizlere bu iki boyutu üç boyutmuş gibi sunuyor.

Zindanları ve bölgeleri keşfetmek, buradaki küçük çaplı bulmacaları çözmek ve oldukça keyifli. Ancak bölüm tasarımları ilk 5-6 saat içerisinde size keyifli gelse de oyunun sonlarına doğru kendini az da olsa tekrarlıyor.

Oyunun aksiyon kısımlarında ise karakterler arası geçiş yaparak düşmanı yenmeye çalışıyoruz. Pokemon, Final Fantasy ve Yo-kai Watch tarzında sıra tabanlı dövüş mekanikleri oldukça eğlenceli. Ancak bu eğlence tabii kişiden kişiye göre değişir.

Örneğin; yıllardır Pokemon ve FF oynayan biri olarak bu mekanikleri çok sevdiğim için benim oldukça hoşuma gitti. Ayrıca animasyonların da çeşitli olması bu savaşlara renk katıyor diyebilirim.

Uzak doğuda üretilen ve o çizgiye sahip oyunları seviyorsanız Indivisible hem konusu hem de çizimleri ile tam size göre bir oyun diyebilirim.

Oyunu 10 üzerinden değerlendirecek olursam kendi türünde 7 almayı başarıyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı