S Realme önemli bir karara imza attı

S Realme önemli bir karara imza attı

S Realme önemli bir karara imza attı

Özellikle son 2 yıldır Realme’nin müthiş bir çıkış yakaladığını söyleyebiliriz. Genel olarak orta segmente hitap eden fiyat performans ürünleri satan Realme bu anlamda gerçekten de rakipsiz isimlerden biri.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Fakat Huawei’de yaşanan düşüş ile birlikte Realme’nin model yelpazesi de genişledi. Diğer Çinli üreticiler gibi Realme de yaşanan bu düşüşten kendisine pay alma niyetindeydi. Nitekim Çinli üretici genel anlamda istediğini aldı.

Realme’nin Avrupa ve Asya pazarına açıldığı ilk serilerden birisi de Realme X’ti. Fakat Çinli üretici artık bu seriyi sonlandırma kararı aldı. Yani uzun lafın kısası artık yeni bir Realme X modeli görmeyeceğiz.

Bu kararın neden alındığı ise şimdilik bilinmiyor. Belki de Realme GT ve benzeri serilerle daha kalıcı bir başarı yakalamış olabilir.

Bu arada dip not olarak belirtelim. Realme uzun bir süredir ülkemizde de kurumsal olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Hatta uygun fiyatlı telefon denildiğinde akla gelen ilk isimlerden biri olmaya başladı diyebiliriz. Bakalım Çinli üretici bu başarısını sürdürüp global pazardaki payını daha üst seviyelere taşımayı başarabilecek mi? Elbette bunu zaman gösterecek.