Son Dakika

Samsung 2.8 milyon çamaşır makinesini geri çağırdı

A A

05.11.2016 - 09:13 Son Güncelleme:

Son dönemde ortaya çıkan Galaxy Note 7 sorununun ardından şimdide çamaşır makinesi sorunu patlak verdi. Samsung, 2.8 milyon çamaşır makinesini geri çağırdı.

Samsung 2.8 milyon çamaşır makinesini geri çağırdı

Son zamanda oldukça ilgiyle karşılanan Galaxy Note 7, sorunlarla karşılaşmasının ardından Samsung tarafında oldukça fazla baş ağrısına neden oldu. Ama Samsung için sadece bununla kalmayıp, Amerikada bulunan 34 farklı model çamaşır makinesinde sorun ortaya çıktı. Şirket bu olayın üzerine 2.8 milyon çamaşır makinesini geri çağırma kararı aldı.

Turkcell tüm zamanların rekorunu kırdı

Geri çağırılan çamaşır makineleri, Mart 2011 ve Kasım 2016 arasında Amerika’da satılan 34 değişik modeli kapsıyor.

Gelen bilgilere göre bazı parçaların birbirinden ayrıldığı ve potansiyel yaralama riski taşıması nedeniyle geri çağrıldığı söyleniyor. Şimdiye kadar 733 çamaşır makinesinde bazı parçaların koptuğu ve bununla birlikte tamburun dengesini kaybettiği sonucuna varıldı. Bunun üzerine Samsung, parça değişimi ve ücretsiz tamir yapacağını açıklarken sadece bununla kalmayıp garanti sürecine 1 yıl daha ekleyeceğini duyurdu. Diğer bir seçenek olarak ise başka bir ürün ile değişim hakkı veren şirket, kullanıcılara 150 dolar ödeme yapacağını duyurdu.

İlerleyen zamanda Samsung tarafında son zamanlarda gerçekleşen bu olayların nasıl üstesinden gelineceğini hep birlikte bekleyip göreceğiz.