Samsung 2016’dan umutlu

Samsung 2016’dan umutlu

Apple ve Samsung rekabetinde son yıllarda Samsung geri kaldı. Galaxy S5 modeliyle başlayan düşüş, Galaxy S6’yla da devam etti. Ancak firmanın 2016’dan beklentileri yüksek.

Apple’ın yeni modellerini duyurmasıyla gözler Samsung’a çevrildi. Firma yeni amiral gemisi üzerinde çalışıyor ancak henüz çok az bilgiye sahibiz. Sıradaki amiral gemisi Galaxy S7 hakkında bildiğimiz tek şey Snapdragon 820 kullanabileceği.


Samsung hakkında yayınlanan bazı raporlara göre firma, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’tan memnun. Apple’ın kulanıcılarını memnun edemeyeceğini düşünen Samsung, 2016’nın ilk çeyreğinde duyuracağı yeni amiral gemisi ile eski günlerine geri dönmeyi hedefliyor. Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 edge+ modellerinin satışlarında memnun olan Samsung bu yükselişin Galaxy S7 modeliyle devam edeceğinden emin.


Diğer yandan geçtiğimiz aya kadar firma hakkında kötü gelişmeler gündeme geliyordu. İşçi çıkartmalar ve borsada değer kaybıyla uğraşan Samsung’un eski günlerine dönmesi için radikal değişiklikler yapması gerek. Galaxy S7 modelinin yeni iPhone modelleriyle rekabet edebilecek özelliklere sahip olması bekleniyor. Tabii diğer Android üreticilerini de unutmamak gerek. Önümüzdeki 6 ay Samsung için oldukça önemli.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS