Samsung 3D Touch patentini aldı!

Samsung 3D Touch patentini aldı!

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinde 3D Touch, Huawei Mate S modelinde ise Knuckle olarak adlandırılan bu teknoloji oldukça işlevsel. Ekrana ne kadar bastığınızı algılayan bir sensör yardımıyla akıllı telefon deneyimini artıran bir özellik. Bu özellik şimdi Samsung tarafından kullanılacak.

Bu iddiayı geçtiğimiz hafta gündeme taşımıştık. Ancak o zaman bir söylenti niteliğindeydi. Şimdi ise Samsung’un bu konudaki bir patent başvurusu görüntülendi.  İlgili başvuruda yeni bir dokunmatik teknolojisi görülüyor. Ancak detayları tam olarak belli değil. “Touch Input” olarak bahsedilen bu patentin içeriği belli olmasa da, tahmin etmek zor değil.Eğer bu patent erkenden kullanılırsa, 2016’nın ilk çeyreğinde duyurulacak olan Galaxy S7 modelinde “Touch Input” özelliğini görebiliriz. Tabii bu isimlendirme sadece teknik olarak kullanılıyor olabilir. Yani ilgili özelliğin farklı bir isimle de karşımıza çıkması muhtemel.


Zaten özellikle Note serisindeki ekran teknolojileriyle dikkat çeken Samsung’un böyle bir özelliğe geçiş yapması şaşırtıcı olmayacaktır. Ancak bu özelliğin kullanılması, Apple ile aralarındaki patent savaşlarını tekrar gündeme getirir mi hep birlikte göreceğiz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS