Samsung Ahead Geliyor

Samsung Ahead Geliyor

Samsung, Google Glass'a rakip olacak yeni bir cihaz için patent başvurusunda bulundu. Samsung Ahead adını taşıyan bu yeni cihazın çok yakında tanıtılması bekleniyor.

Google’ın akıllı gözlüğü Google Glass beklenen ilgiyi görmemiş olsa da, akıllı gözlük projeleri hepten rafa kaldırılmış değil. Kendi akıllı gözlüğünü geliştiren bu şirketlerden biri de Samsung. Samsung’un Google Glass benzeri bir cihaz geliştirdiği yönünde ilk dedikodular 2014 yılında çıkmıştı. Hatta şirketin bu cihazın Galaxy Note 4’ün yanı sıra tanıtacağı söyleniyordu. Aradan 2 yıl geçmesine rağmen cihaz ortaya çıkmayınca birçok kişi Samsung’un bu projeden vazgeçtiğini düşündü.


Ancak görünen o ki Samsung bu projeden vazgeçmemiş, sadece hazırlık süreci beklenenden biraz daha uzun sürmüş. Çünkü şirket birkaç gün önce Samsung Ahead adını taşıyan, Google Glass benzeri bir cihazın isim haklarını aldı. İsim hakları için yapılan patent başvurusu, cihazın logosunu gösteriyor ve cihazı, kask gibi kafaya giyilen giyilebilir bir bilgisayar olarak tanımlıyor. Samsung Ahead’in ne zaman resmi olarak tanıtılacağı veya ne zaman çıkacağı bilinmiyor. Ancak Samsung’un yeni cihazını tanıtmak için çok da beklemeyeceği tahmin ediliyor.


samsung-ahead

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS