Samsung Amerikalı Dacor'u satın aldı

Samsung Amerikalı Dacor'u satın aldı

Samsung, ABD pazarında beyaz eşya ve mutfak ekipmanları konusunda da hakim olmak istiyor. Ve şirket bu doğrultuda Dacor firmasını satın aldığını duyurdu.

Mutfak ekipmanları pazarında ABD sınırlarına açılma planları yapan Samsung, daha çok lüks ekipmanlarıyla bilinen Dacor firmasını satın almak için anlaştığını duyurdu.


50 yıldır oldukça pahalı mutfak ürünleri üreten Dacor firması, Android işletim sistemi ile çalışan, dokunmatik ekranlı ve WiFi üzerinden sesli komutlarla yemek pişirebilen ürünleri ile ön plana çıkan bir şirket olarak biliniyor. Bunun yanında ankastre ürünleri ve barbekü ürünleri de bulunuyor bu markanın.


Samsung bu satın alımla Dacor firmasının lüks ürün ve teknoloji tecrübesine sahip olun ürünlerine taşımak istiyor. Ürünler Samsung markası altında piyasada olacak ama firmaya dokunulmayacak.


Satın alımın ardından Dacor firması yine ABD sınırlarında ürün satmaya devam edecek. Bunun yanında yönetici kadrosunda da bir değişiklik olmayacak. Samsung bu satın alım için şimdilik ne kadar ödediğini açıklamadı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS