Samsung, BDT endüstrisinde ivme kazanıyor

Samsung, BDT endüstrisinde ivme kazanıyor

Samsung, BDT endüstrisinde ivme kazanıyor

Japon elektronik üreticisi Sony, 2020’yi BDT pazarında 2019’dan %2 daha düşük, %40 pazar payıyla kapattı. Bu arada Samsung, 2019’daki %21’den pazar payında %1’lik bir artışa tanık oldu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yole Geliştirme raporu ( Elec aracılığıyla) ayrıca Samsung’un satışlarda bir önceki yıla göre %13’lük bir büyüme kaydettiğini, Sony’nin ise CMOS Görüntü Sensörleri (CIS) satışlarında herhangi bir kayıp veya kazanç görmediğini gösteriyor. Samsung, 2002’de 2018’e kadar %20’den daha az pazar payıyla görüntü sensörleri üretmeye başladı.

Omnivision %12 pazar payı ile üçüncü sırayı aldı. Nota, Omnivision 2014 Yole Araştırma tasarımı ve CIS üretiminde Samsung’un uzmanlığı şimdi ikinci büyük CMOS yapımcısı olma, satış ve pazar payı arttı önemli ölçüde yaygınlaşmasını sağlamıştır ve düşündürmektedir kadar ikinci noktaya kadar hızlarda Samsung üst sırada yer alması kullandı.

Bu arada Sony , 2020’de 2019’a göre %5 kayıpla 1,01 trilyon Yen gelir açıkladı. Araştırma şirketi, kaybın Huawei’nin ABD yaptırımları nedeniyle akıllı telefon işini durdurmasından kaynaklandığını belirtiyor. Ancak Sony, yakın tarihli bir konferans görüşmesinde BDT’de dijital kamera satışlarında bir artış olduğunu doğruladı, ancak COVID-19 salgını nedeniyle akıllı telefonlar için BDT satışları düşüyor.

Japon elektronik üreticisi, üretim hacmini artırmayı planlıyor. Nisan ayında şirket, Nagasaki’deki yeni tesisini işletmeye başladı ve şimdi Sony, akıllı telefon CMOS Görüntü Sensörleri üretmek için ek bir tesis kurmayı planlıyor. Şirket, 2025 yılına kadar %60 pazar payı hedefliyor. Bu arada Samsung, ISOCELL Auto 4AC görüntü sensörü ile otomotiv sektörüne açılmaya hazırlanıyor.

Yole Development raporuna göre, BDT sektörü toplam pazar değerinin %72’sini oluşturan akıllı telefonlar ve tüketici ürünleri ile birlikte 20,7 milyar ABD Doları değerinde bir toplu değer bildirdi. Araştırma firmasının tahminine göre, BDT pazarının 2026 yılı sonuna kadar 31,5 milyar ABD doları değerinde olması bekleniyor.