teknoloji

Samsung Bixby Logosuna Kavuştu

  1. Teknoloji

Samsung Bixby Logosuna Kavuştu

Samsung Bixby Logosuna Kavuştu

Samsung’un kişisel asistanı Bixby için uzun süredir üzerinde çalışılan logo tasarımı sonunda tamamlandı. İşte Samsung Bixby logosu ve konu hakkındaki detaylar.

Geçtiğimiz sene yaşadığı Note 7 fiyaskosuyla firma tarihinin en kötü dönemlerinden birini geçiren Samsung, yeni amiral gemisi modeli ve sesli asistanı Samsung Bixby için gün sayıyor.

Bu ayın sonunda Barselona’da gerçekleşecek olan MWC 2017’yi es geçerek, Mart ayının sonlarına doğru tanıtılacak olan Galaxy S8, şu aralar teknoloji gündeminin de en önemli başlıklarından biri haline gelmiş durumda.

Galaxy S8’i bu kadar özel yapan şey ise, Samsung’un klasikleşen tasarım anlayışından sonunda vazgeçecek olması. Home tuşunun tamamen kaldırılarak, parmak izi okuyucunun arka panele taşınması bile, Galaxy S8’i serinin eski telefonlarından tasarım anlamında bambaşka bir yere koyacaktır.

Galaxy S8 ile hayatımıza girecek olan bir başka detay ise Bixby isimli sesli asistan. Samsung’un uzun süredir üzerinde çalıştığı Bixby, Galaxy S8’de ön yüklü olarak gelecek. Samsung, Bixby’i bazı modelleri için çeşitli güncellemelerle kullanıcılara ulaştıracak.

Güney Koreli teknoloji devi, uzun süredir mesai harcadığı sesli asistanı için bir de logo tasarladı. Samsung Bixby logosu için gerçekleştirilen patent başvurusu görseline aşağıdan göz atabilirsiniz.

samsung-bixby-logosu

Samsung Bixby logosu için, son derece modern bir çizgide olduğu yorumunu yapmak pek de yanlış olmayacaktır. Logoda belli belirsiz bir “B” harfi mevcut. Bir başka açıdan bakıldığında bu harf “9” rakamını da andırmıyor değil.

Sonuç olarak Samsung Bixby için artık bir logomuz da mevcut diyebiliriz. Artık geriye kalan tek şey Samsung Bixby’nin kendisi. Onu da muhtemelen Mart ayının sonlarında doğru gerçekleştirilecek olan Samsung Galaxy S8 lansmanında göreceğiz.

{$ nextTitle $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}

{$ item.Description $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

ilgili haberler

 
LG
MD
SM
XS