Samsung, Galaxy Note 7 modeli ile bu yaz herkesi şaşırtabilir

Samsung, Galaxy Note 7 modeli ile bu yaz herkesi şaşırtabilir

Samsung, Galaxy Note 7 modeli ile bu yaz herkesi şaşırtabilir

Android ve iOS platformlarının amiral gemileri geçtiğimiz dönemlerde duyuruldu. Teknoloji dünyasının yaz aylarında artık sakinleşmesi bekleniyor. Ancak her yaza damgasını vuran phablet ailesi Galaxy Note, bu yaz yine gündeme oturmaya hazırlanıyor.

Güney Kore kaynaklı bir habere göre Samsung, Galaxy Note ailesinde önemli bir isim değişikliğine gidecek. İddiaya göre firma, bu yaz duyuracağı phablet modelini Galaxy Note 6 değil, Galaxy Note 7 olarak tanıtacak. Bu iddianın gerekçeleri ise kısmen mantıklı.

Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modellerinin satış ve pazarlama başarısına Galaxy Note 7 ile devam edilmesi bekleniyor. Yani model numaralarındaki benzerlik, telefonları sadece boyut farkı varmış gibi gösterecek. Ayrıca Note serisinde de kıvrımlı ekran iddiaları var. Yani standart Galaxy Note 7 modeli, tıpkı Galaxy S7 Edge gibi iki tarafı kıvrımlı ekrana sahip olabilir.

İddianın bir diğer gerekçesi ise Apple’a dayanıyor. Apple, sonbahar döneminde yani Galaxy Note modelinin duyurulmasından sonra iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerini duyuracak. Bu modellerin karşısında Galaxy Note 6 ismi, bir önceki yılın telefonu gibi duracak. Dolayısıyla “6” numaranın atlanması ve direkt olarak “7” kullanılmasının rakip karşısında da avantaj sağlaması bekleniyor.

Şimdi söz sırası sizde. Sizce Samsung böyle bir hamle yapar mı? Yaparsa mantıklı olur mu? Yorumlarınızı bekliyoruz.