Samsung Galaxy S7 satış tahminleri!

Samsung Galaxy S7 satış tahminleri!

Son günlerin en çok konuşulan telefonların Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge, Mart 2016 yani önümüzdeki ay satışa çıkacak. Telefon Türkiye’de de raflardaki yerini alacak. Peki bu telefon kaç satacak? Henüz bilgiler tahmin seviyesinde olsa da elimizde çok daha gerçekçi bazı rakamlar var.

Güney Kore’de basına sızan bazı bilgilere göre Samsung, Galaxy S7 satış tarihinden önce 17.2 milyon cihaz üretmeyi planlıyor. Bu üretim telefon satışa çıkmadan önce tamamlanacak. Yani Nisan ayından önce Samsung, 17.2 milyon adet Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge üretecek. Üretilecek olan telefonların kaç tanesi Galaxy S7 ve kaç tanesi Galaxy S7 Edge olacak henüz bilinmiyor.


Geçtiğimiz yıl satışa çıkan Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modelleri, satışa çıktıktan sonra ilk 90 gün içerisinde 15.2 milyon satmayı başarmıştı. Dolayısıyla basına sızan bu üretim miktarının da ilk 90 günlük süreci kapsayacağını düşünebiliriz. Galaxy S7 satış beklentisi ilk çeyrek için en fazla 17.2 milyon şeklinde. Ancak bunun en iyi senaryo olduğunu söyleyelim. Rakamlar bu seviyenin altında veya üstünde olabilir.


LG G5 ve Galaxy S7 performans testi sonuçları!


Geçtiğimiz yıl satış dağılımı 4’e 1 oranındaydı. Yani Galaxy S6 modeli, Galaxy S6 Edge modeline göre 4 kat daha fazla satıyordu. Bu yıl dağılımın nasıl olacağı henüz belli değil. 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS