Samsung Galaxy S7’nin maliyeti ne kadar?

Samsung Galaxy S7’nin maliyeti ne kadar?

MWC 2016 kapsamında Samsung, 2016 yılına damgasını buracak iki yeni amiral gemisini duyurdu. Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge olarak duyurulan modeller geçtiğimiz haftadan itibaren ülkemizdeki teknoloji marketlerinde de yerini aldı. Bu haberimizin konusu ise Galaxy S7’nin maliyeti.

Akıllı telefonların satış fiyatları belirlenirken hesaba katılan belli başlı kalemler var. AR-GE çalışmaları, parça fiyatları ve pazarlama giderleri üç ana maliyet kalemini oluşturuyor. Parça fiyatlarını baz alarak Galaxy S7’nin maliyetini aşağıda görebilirsiniz. Galaxy S7’nin ana parçaları kaç para ve toplamda kaç dolarlık bir maliyet söz konusu? Cevaplar sizi bekliyor.En pahalı parçalardan biri telefonun işlemcisi olarak görünüyor. ABD’de satılacak versiyonunda Qualcomm Snapdragon 820 kullanan Galaxy S7 için bu yonganın maliyeti yaklaşık 62 Dolar. 12 MP Dual Pixel kamera teknolojisinin Samsung’a maliyeti ise yaklaşık 13.70 Dolar olarak belirtilmiş. Kablo ve çeşitli bağlantı birimleri için toplamda 5 Dolarlık bir maliyet söz konusu. Cam, metal gövde, parmak izi sensörü, depolama yongaları gibi diğer kalemleri de hesaba kattığımızda toplamda 255 Dolarlık bir üretim maliyeti söz konusu oluyor.


Samsung Galaxy S7 için ABD’de tavsiye edilen satış fiyatı 670 Dolar. Ülkemizde ise bu rakam 2799 TL. Güncel döviz kuru ile hesapladığımızda her bir Galaxy S7 modelinin üretim maliyetinin 730 TL olduğunu söyleyebiliriz. Geriye kalan 2000 TL ise pazarlama, vergiler, AR-GE masrafları ve Samsung’un karını içeriyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS