Samsung Galaxy S8 için acil bir güncelleme yayınladı!

Samsung Galaxy S8 için acil bir güncelleme yayınladı!

Güney Koreli teknoloji devi Galaxy S8 kullanıcılarından gelen şikayetler doğrultusunda acil bir güncelleme yayınlama kararı aldı.

Teknoloji şirketlerinin 2017'nin ilk çeyreği performansı: Kâr


Samsung’un yeni amiral gemisi modelleri Galaxy S8 ve S8 Plus, 21 Nisan’da satışa sunuldu. Telefonun satışa sunulduğu bazı bölgelerde Samsung ilk günden bir güncelleme yayınladı. Bu güncellemeyi yükleyen bazı kullanıcılarının DQA (Device Quality Agent) sorunu ile karşı karşıya kaldıkları rapor edildi. Telefonun Wi-Fi sistemini de etkileyen bu problem yüzünden gelen şikayetlerin sayısı artınca, Samsung acil bir güncelleme yayınlama kararı aldı.


Genel olarak Kanada ve Amerika’daki kullanıcıların başına gelen DQA hatası için geçtiğimiz saatlerde yaklaşık olarak 1MB büyüklüğünde bir güncelleme yayınlandı. Yayınlanan bu güncelleme ile birlikte DQA hatası da tamamen giderilmiş oldu.


Eğer Galaxy S8 cihazınızda böyle bir sorun mevcutsa ve güncellemeyi otomatik olarak almadıysanız, Galaxy Apps mağazasına uğrayarak söz konusu güncellemeyi indirebilirsiniz.


Açıkçası, Galaxy S8’in satışa sunulmasının üzerinden 1 hafta bile geçmemişken bu kadar fazla sorun çıkartması biraz can sıkıcı bir durum. Bilindiği üzere cihazın daha önce kırmızı ekran hatası verdiği iddia edilmiş, geçtiğimiz günlerde de kablosuz şarj pedleriyle ilgili bazı sıkıntıların olduğu dile getirilmişti.


Sonuç olarak Samsung ortaya çıkan tüm sorunlara hızlı bir şekilde çözüm üretmeye çalışıyor. Güney Koreli teknoloji devinin bu anlık hamleleri şimdilik günü kurtarmak için yeterli diyebiliriz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS