GTA 5 videosunu yayından kaldırttı

GTA 5 videosunu yayından kaldırttı

Samsung, Galaxy Note 7 yüzünden “bomba gibi” bir imaja bürünmüş durumda. Oyun modu geliştiricilerinin GTA 5 için geliştirdikleri ‘patlayan Note 7’ modu firmanın hoşuna gitmedi.

Microsoft hisseleri rekor kırdı


Dünya çapında birçok yerden gelen patlayan Note 7 haberleri, gündemi uzun süre meşgul etmişti. Firma ürünleri tekrar değiştirmek için bir hareket başlatsa da, güvenli Note 7’de de sonuç pek iç açıcı olmamıştı. Havaalanlarında yasaklanan ve Samsung’u milyonlarca dolar zarara uğratan Galaxy Note 7’nin şanı yürümeye devam ediyor.


Bilindiği üzere gönüllü geliştiriciler, Grand Theft Auto oyunlarına mod çerçevesinde birçok farklı şeyi ekleyebiliyor. Geliştiriciler bu durumu kullanarak eğlence amaçlı bir modu geçtiğimiz günlerde paylaştılar. Grand Theft Auto serisinin son oyunu olan GTA V için gelen mod oyundaki patlayıcı bombanın yerini alıyor. Tahmin edebileceğiniz gibi patlayıcı bombanın dokusunu Note 7 olarak değiştiren mod yapımcıları, kısa zamanda bir çok videoda modlarını göstermiş oldu. Modun videoları milyonlara ulaşmışken Samsung’dan ilginç bir hareket geldi.


Güney Koreli teknoloji devi paylaşılan videoyu firmasını karaldığı gerekçesiyle Youtube’a şikayet etti ve yayından kaldırılmasına neden oldu.


Kanalın Sahibi Bu Durumdan Şikayetçi


Videoyu paylaşan  sdady345 adlı kullanıcı Samsung adını kullanmadığını belirtti. Bu durumdan fazlasıyla mutsuz olan kullanıcı videosunu Modded Games adlı kanalına yüklemişti. Bu video sayesinde birçok yeni takipçiye ve izleyiciye kavuşan kanalın videosu neyse ki tekrar geri gelmiş durumda. Ayrıca Modded Games kanalı dışındaki diğer Note 7 modu videoları da izlenebilir durumda. Samsung o videolara da herhangi bir şikayette bulunacak mı orası tam bir muamma. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS