Samsung ile Apple arasında sular durulmuyor

Samsung ile Apple arasında sular durulmuyor

Samsung ile Apple arasında sular durulmuyor

İkilinin bu sefer arasını açan konu ise iPhone hakkında çekilen bir belgeselde sarf edilen sözler.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Samsung ve Apple, sık sık karşılıklı açılan davalar ile gündeme geliyor. Bu davaların bazılarını Güney Koreli şirket kazanırken bazılarında ise Apple haklı bulunuyor. Apple’ın pazarlama şefi tarafından dün yapılan açıklamada kullanılan bazı kelimeler ise, ikili arasında yeni bir dava sürecinin başlamasına neden olabilir.

Apple’ın en önemli cihazı olan ve önümüzdeki yıl itibariyle 15. yaşını kutlayacak olan iPhone serisi hakkında çekilen bir belgesel kapsamında açıklamalarda bulunan şirketin pazarlama şefi Greg Joswiak, Samsung rekabeti hakkında çok konuşulacak sözler sarf etti.

Kendisine Samsung rekabeti hakkında ne düşündüğünün sorulması üzerine kendi fikirlerini ifade eden Joswiak, Güney Koreli şirketin iPhone teknolojisini kendisine kopyalayarak bu bilgileri daha büyük ekranlı telefonlarla süslediğini iddia etti. Tabi Joswiak’ın bu sözleri kısa süre içerisinde dalga dalga yayılarak bütün sektörde konuşulur hale geldi.

Bu sözleriyle açık açık Samsung’un iPhone teknolojisini çalarak kendi akıllı telefonlarında kullandığını ifade eden pazarlama şefi, bu konu hakkında daha fazla bilgi vermekten kaçındı. Ancak sarf ettiği bu sözler bile, şimdiden yeni bir tartışmanın fitilini ateşlemeye yetti.