Samsung Microsoft kavgası büyüyor

Samsung Microsoft kavgası büyüyor

Samsung ve Microsoft’un arası gittikçe açılıyor. Üstelik aralarındaki küskünlük öyle küçümsenecek derecede değil. Peki ne oldu da Microsoft, Samsung’un canını sıkmaya başladı.

Bilindiği üzere Samsung’un tek Windows işletim sistemli cep telefonu modeli Ativ Se’ydi. Microsoft, Samsung’a; Windows işletim sistemli telefon çıkarması için yüklü miktarda para vermişti.


Samsung bu talebi Ativ Se ile giderse de ilerleyen zamanlarda Samsung; Windows işletim sistemli telefonlar çıkarmamaya başladı. Yani anlaşmaya uymadı.


Microsoft, Samsung’a durumu sorduğunda ise şu yanıtı alır: “Google ile Android eko sistemi için çalışmaktayız. Aramızda ciddi bir işbirliği var size vereceğimiz destek de Google ile olan işbirliğimizin zedelenmesi anlamına gelir”.


Bu yanıt ile küplere binen Microsoft, Samsung’dan; iade para talebinde bulunur lakin iş daha da ilginç boyuta varır; çünkü Samsung parayı harcamıştır.


Bunun üzerine Microsoft, Samsung’a yüklü miktarda tazminat davası açar. Dava süresince ise Microsoft, Samsung’tan iade para yerine verdikleri sözünü yerine getirmesini ister. Dava hâlen devam etmekte. Konuyla ilgili diğer gelişmeler için bir sonraki haberimize göz atabilirsiniz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS