hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Samsung, Note 8'de geri adım attı

  Samsung, Note 8de geri adım attı
  expand
  KAYNAKEcevit Bıktım

  Geçen akşam yapılan etkinlikle tanıtılan iPhone üçlüsünün öne çıkan özelliklerinden birisi de 4K/60 fps video kaydıydı. Note 8’de olmayan özellik için Samsung harekete geçecek mi diye düşünürken firmanın resmi sitesinde, Note 8’in 4K’de 60 fps kayıt yapabildiği yazıyordu. Gelişme bizleri heyecanlandırmıştı ki, Samsung açıklama yaptı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  iPhone X’un ardından Note 8’e de gelmesi beklenen 4K/60 fps video kayıt özelliği gelmiyor. Samsung açıklamanın yanlışlıkla yapıldığını söyledi.

  Şirket amiral gemisi telefonuna 60 kare saniye çekim özelliğini eklemeyeceklerini, web sitesinde hata yapıldığını söyledi. Halihazırda Exynos işlemci kullanan Note 8’ler 120 fps’e kadar 4K çekim kabiliyetine sahipken, Snapdragon 835’li Amerika modelleri 30 fps desteğini sunabiliyor. Samsung belki de iki model arasında adaletsizliğe yer vermemek için özelliğe yer vermemiş olabilir. Sonuçta böyle bir durumda Amerika’daki kullanıcılar tepki gösterecekti. Dahası bahsi geçen özellik, telefonu oldukça fazla zorlayacak bir özellik. Bu yüzden buna uygun tasarlanmayan telefonlar güncellemeyle gelen video kaydı yüzünden ısınma gibi sorunlarla karşılaşabilirler.

  Eğer olur da ilerde başka bir gelişme olmazsa Note 8, Full HD’de 240 fps, 4K’de 60 fps çekebilen rakibinden geride kalmış olacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow