Son Dakika

Samsung Pay Avrupa çıkış tarihi belli oldu

A A

13.02.2016 - 15:00

Mobil ödeme sistemleri konusunda Apple Pay ve Android Pay’den sonra üçüncü sırada yer alan Samsung Pay Avrupa ülkelerinde hizmet vermeye hazırlanıyor. Tarih açıklanmadı ancak “çok yakında” ifadesi dikkat çekti.

Samsung Pay Avrupa çıkış tarihi belli oldu

NFC, ANT+ ve parmak izi okuma sensörü ile çalışan Samsung Pay mobil ödeme sistemleri, tıpkı diğer sistemler gibi henüz test aşamasında. Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde ilk uygulamalarına başlanan ödeme sistemi şimdilerde daha fazla ülkeye ulaşmak için geliştiriliyor.

Önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan MWC 2016’da Samsung Pay Avrupa planının duyurulacağı düşünülüyor. 21 Şubat’da Barselona’da düzenlenecek olan fuarda Samsung’un yeni telefonlarını da göreceğiz.

Şimdiye kadar Çin, Avustralya, Singapur ve Brezilya gibi ülkelerde test amaçlı olarak Samsung Pay kullanımı başlanmıştı. Ancak uzun vadede asıl hedef ABD ve Avrupa. Samsung bu konuda önemli hazırlıklar yazıyor. Örneğin yenilenen Galaxy A serisi orta segment cihazlardan oluşsa da Samsung Pay’in çalışması için gerekli teknolojiler ile donatıldı. Amaç, her bütçedeki telefonun mobil ödeme sistemini desteklemesi. 2016 yılı Android Pay, Apple Pay ve Samsung Pay’in rekabeti ile geçecek gibi duruyor. Şimdilik MWC 2016’ya kadar elimizde olan bilgiler bunlar.

Bizim için en önemli konu ise Samsung Pay’in ülkemizde hizmete sunulup sunulmayacağı. Şimdiye kadar Samsung Türkiye tarafından ülkemiz için bir açıklama yapılmadı.