Samsung yanan pil davasını kazandı

  1. Teknoloji
Samsung yanan pil davasını kazandı
Samsung yanan pil davasını kazandı

Bildiğiniz gibi geçen yıl Galaxy Note 7’nin piyasaya çıkmasının ardından dünyanın pek çok yerinden kullanıcılar, Note 7’lerinin yandığı haberleriyle gündeme gelmişti. Hemen ardından Samsung telefon için dünya çapında bir geri çağırma işlemi başlatmıştı. O günlerden beri Samsung’un başı dertten kurtulmuyor.

Galaxy Note 7 bataryalarının patlamasının ardından Güney Kore’de açılan dava Samsung lehine sonuçlandı. Amerika’daki dava sürüyor.

1900 Kişi Şikayetçi Olmuştu

Olayların patlak vermesinin ardından Samsung’un ana vatanı Güney Kore’de tam 1900 kişi firmadan şikayetçi olmuştu. Şirket sonunda toplamda 822,000 dolara tekabül eden tazminat isteminden kurtulmuş oldu. Yerel mahkeme Samsung’un elinden geleni yaptığını, kullanıcı mağduriyetlerini giderdiğini ve telefonları geri topladığını söyledi. Ancak henüz tam olarak kurtulmuş değil, başka ülkelerde davalar sürüyor.

Amerika’da da Durum Benzer

Note 7 olayları şirketin peşini bırakmıyor. Pek çok ülkede davaların devam etmesine karşın Amerika’da büyük bir dava sonuçlanmış değil. Bakalım Güney Koreli şirket başına gelenlerin üstesinden gelebilecek mi.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS