Samsung’tan beklenmeyen özellik!

Samsung’tan beklenmeyen özellik!

Ülkemizde de oldukça tutulan Galaxy A modeller şimdi yenileniyor. Galaxy A3, Galaxy A5, Galaxy A7, Galaxy A8 ve Galaxy A9 ürünlerinden oluşan bu ailenin performansı ve ekran çözünürlükleri artırılıyor. Fakat tek yenili bununla sınırlı değil.

Modeller yavaş yavaş TENAA ve FCC sertifikalarını alırken görüntülenmeye başladı. Bu sertifika süreçlerinde cihazlardaki NFC desteği zaten dikkat çekmişti. Ancak bu NFC desteğinin boşuna konulmadığı ortaya çıktı. Yeni bir iddiaya göre Samsung, bu modellere parmak izi sensörü de yerleştirecek. Peki ama orta segment modellerde parmak izi sensörüne gerek var mı?


Samsung Pay zaman zaman gündemimizde yer verdiğimiz, firmanın mobil ödeme sisteminin adı. Galaxy A serisinin yeni üyelerinde NFC ve parmak izi sensörünün kullanılacak olması akıllara bir tek Samsung Pay’i getiriyor. Uygun fiyatlı söz konusu yeni modeller Samsung Pay’i destekleyecek. Bu sayede bütçe dostu telefonlarda da mobil ödeme desteklenmiş olacak. Bu oldukça önemli bir gelişme. Çünkü şimdiye kadar hiçbir firma mobil ödeme konusunda uygun fiyatlı modellere bir şey vaad etmemişti. Bu hamle ile Samsung, amiral gemisi sınıfında elde edemediği üstünlüğü, orta seviyeli modellerde elde edebilir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS