Samsung’tan sıradışı batarya teknolojisi

Samsung’tan sıradışı batarya teknolojisi

Şarj sorunundan kurtulamadığımız şu günlerde firmalar alternatif pil teknolojileri geliştirmeye devam ediyor. Esnek piller, hızlı şarj olan piller derken Samsung bu konuda devrim niteliğinde bir adım attı. Firma, bileklik şeklindeki yeni pil teknolojisini duyurdu.

Bu teknoloji şimdilik sadece akıllı saatler ve bileklikler için düşünülüyor. İddiaya göre akıllı saatlere ek olarak %50 pil ömrü sağlayabilen ürün, saatin kordonu şeklinde kullanılacak. Yani esnek ve ince olan ürünün pil olduğunu anlamak pek mümkün değil. Ancak firma bu bataryanın kapasitesi ve şarj olma süresi ile ilgili şimdilik bir bilgi paylaşmadı. Ürünün dayanıklılığı konusunda ise 50.000 kere tam olarak bükülebildiği bilgisi paylaşıldı.


0.3 mm kalınlığındaki bu yeni pil teknolojisi akıllı saatler dışında farklı alanlarda da kullanılabilir. Vücut ve yaşamsal aktivitelerin takip edilebildiği teknolojik kıyafetler, telefonlara ek kullanım ömrü sağlayan pilli kılıflar gibi alanlarda da bu yeni teknolojiyi görmemiz mümkün. b şimdilik çıkış tarihi ve fiyat bilgisi ile ilgili bir şey paylaşmadı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS