Son Dakika

Samsung’tan uygun fiyatlı akıllı bileklik

A A

17.11.2015 - 15:00

Bir süredir bileklik konusunda sessiz kalan Samsung, Triathlon isimli yeni gizemli ürünüyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Söz konusu ürün bir akıllı bileklik olacak. Model numarası SM-R150 olarak karşımıza çıkacak. Ürünün öne çıkan özelliğinin fiyatı olması bekleniyor. Uygun fiyatlı ve bütçe dostu bir akıllı bileklik yakında piyasaya çıkabilir.

Samsung’tan uygun fiyatlı akıllı bileklik

Giriş seviyesi bir olarak beklenen Samsung SM-R150 akıllı bileklik, adım sayar, nabız ölçer gibi özelliklere sahip olarak karşımıza çıkacak. Diğer yandan firmanın yeni bir bio-işlemci üzerinde çalıştığı iddia ediliyor. Söz konusu bu bio-işlemci aslında bir yonga olacak. İçerisinde Wi-Fi, Bluetooth, grafik işlem birimi ve aktivite sensörleri kullanılacak.

Samsung tarafında önümüzdeki yıl giyilebilir teknolojilere önem verilecek gibi görünüyor. Apple Watch’un yüksek satış başarısı firmayı bu hamleye itmiş olabilir. Samsung üst seviye modelinde yeterli satış rakamına ulaşamayınca anlaşılan giriş seviyesi modeller ile giyilebilir teknolojiler alanında varlığını sürdürmek isteyecek. Söz konusu modellerin MWC 2016’da duyurulması beklenebilir. Şimdilik resmi bir çıkış tarihi bilgisi bulunmuyor.